vineri, noiembrie 06, 2009

DUTE BAH LA VOT !

Nu frate! Nu incerc sa te conving sa mergi sa votezi! Nici eu nu sunt convins. E doar ultima productie MADE BY UNIKT. E FULL HD (deci recomand vizionarea full screen) , are un mesaj, are vedete, e filmat cu un aparat foto foarte tare (CANON 7D) , deci e misto' ! S-a filmat pe parcursul catorva zile, cu duble (chiar si triple) multe, cu atentie, cu daruire, bla bla bla... Apropos de bla bla bla.. Ce faci pe 22 ?!?

joi, noiembrie 05, 2009

De HALAUIN.

copyrights catavencu.ro

Fotbal.. inclusive....

Lucrez in presa. In presa sportiva mai exact. Deh, trebuia sa am si eu un defect, nu?! In sport, ca si in alte domenii exista oameni si oameni. Vanghelii, Basesti, Elene, Iliesti, Boci, se gasesc si in sport nu doar in politica. Fotbalul fiind considerat sportul rege, voi incepe cu niste "bule" care apartin unor mari oameni de fotbal:
- "Daca nu dadea Ceahlaul 4 goluri, castigam noi cu 1-0!"(Ion Velea, membru al clubului Electroputere Craiova, dupa meciul Ceahlaul-Electro 4-1 disputat in campionatul 1994/95)
- "M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat."(Gigi Becali)
- "Nu cred ca am fi pierdut acest meci, daca s-ar fi terminat 1-1."(Uli Hoeness, manager Bayern Munchen)
- "Suporterii nostri sunt 80 la suta din Bucuresti si 40 la suta din provincie".(Ionel Danciulescu)
- "Sunt momente cand joci bine si pierzi sau nu castigi".(Vasile Maftei)
- "Sunt pesimist. Cred ca putem invinge Olanda".(Nicolae Mitea)
- "Este un meci de care pe care, dar nu este decisiv".(Marius Maldarasanu)
- "Nu pot sa spun ca am plans, dar mi-au dat lacrimile".(Cosmin Moti)
- "Muncitor Nicolita, foarte muncitor, dar terenul de fotbal nu e santier". (Cornel Dinu)
- "Daca am avut ceva probleme cu Moldova, nu inseamna ca va fi la fel cu Olanda. Va fi un meci mult mai dificil".(Victor Piturca)
- "Sincer, mie nu-mi place sa ma duc la Vaslui! Pai, la ultimul meci au venit cu un tablou de-al meu si scria "Popa prostu".(Ionut Popa)
- "Rapidul fara spectatori, e ca o ... " Gigi Netoiu se baga in vorba ca virgula intre subiect si predicat." (Adrian Paunescu)
- "Important e punctele".(Gica Hagi)

marți, noiembrie 03, 2009

O nunta "ASA DA" !

O nunta tare misto! O nunta la care 250 de invitati s-au oprit sa ii cante cameramanului "La multi ani! " O nunta la care absolut toti invitatii au dansat si s-au distrat. O nunta de la care am invatat doar "cum sa" nu si "cum sa nu". Desi venisem de la o alta nunta m-am simtit bine si eu. Foarte tare frate! ASA DA!

Ceva ce pare a fi ceva, sigur e altceva! Parerea mea!

"Bufnitele nu sunt ceea ce par a fi" . E o replica din celebrul serial Twin Peaks. Va amintiti cu siguranta de el. Iata ca nici altceva nu este ceea ce pare a fi ceva. Cel putin ceea ce pare a fi la inceput. Ce vreau eu sa spun este ca ceea ce pare a fi ceva, poate fi altceva, desi pentru cateva momente arata a ceva. Sunt sigur ca ati inteles altceva din ce am scris aici, nu ceea ce parea a fi atunci cand am scris, ceea ce tot ar fi ceva fata de ceea ce parea sa fie atunci cand era altceva. Sau asa ceva....

vineri, octombrie 30, 2009

Votati Pizza!

Ce este o pizza pana la urma? Paine cu carne si branza. Si sos de rosii. In plina campanie electorala, presedintele (de)jucator nu isi face doar sediu de campanie ci si pizzerie. Si nu oriunde, ci in Anglia, undeva prin Londra. Londra anului 2009. Incerc un exercitiu de imaginatie pentru a vedea cum arata un menu in sediul de...scuze... celebra pizzerie Base.
In loc de Pizza Romana, Pizza Romania – parizer, branza de mama de miel, patrunjel, leustean, marar. Topping : jumari reci.
In loc de Pizza Quatro Formagi , Pizza Tuti Alifiile – specialitatea casei, gatita de bucatarul sef, patron, jucator, s.a.
In loc de Pizza Quatro Stagioni , Pizza Due Stagioni – se stie ca vara nu-i ca iarna, toamna si iarna nu mai avem, traiasca Incalzirea Globala!
In loc de Pizza Napoletana , Pizza Ferentara - asta este doar o pizza care este.
In loc de Pizza Capriciosa , Pizza Spriciosa – se serveste la temperatura camerei. Hac! Pardon!
In loc de Pizza Calzzone , Pizza Blatone – cunsocatorii stiu de ce. Si cu CE.
In loc de Pizza Marquerita , Pizza Matusica – sa stea in gat la dushmani.
Pizzeria ofera si o mare varietate de topping-uri : ceapa, ceapa de apa, ceapa degerata, ceapa alba, ceapa de buzau, ceapa rosie.
Oferta de sezon, special pentru concurenta ( a se citi contracandidati) pizza cu ciuperci. ( Pe ideea ; si ciupercile otravite sunt comestibile! O singura data! )
In fiecare seara "very fucking happy hour" cumperi doua pizza si, surpriza, o platesti si pe a treia.
Se fac si livrari la domiciliu. Doar zonele Cotroceni (doar pizza spriciosa), Zambaccian (doar pizza matusica) , Victoriei (doar pizza blatone) , Palatul Parlamentului (doar resturi de pizza).
Se pot face si comenzi on-line la adresa www.asmancaopizzaproasta.com

Recomand Punct Ro. Pentru doamne, si nu numai!

Habar nu am ce vrea tipa asta de la mine. Nu am inteles nimic din ce arata in filmulet. Dar cineva mi-a "soptit" ca poate fi foarte folositor pentru o lady, o doamna, o domnisoara, un gay, un travestit ceva. Si cum , sper, ca am cititorii din toate categoriile, nu puteam sa risc sa fiu discriminatoriu (asa se spune , nu? ).

luni, octombrie 26, 2009

Doua din sport.

Ca deh, trebuia ca ei, americanii, sa faca ei ceva altfel, sa fie ei deosebiti. Si cum roata si apa calda erau inventate deja, au trebuit sa umble la o alta inventie pentru a iesi iar in evidenta:
Asa am aflat cat inseamna in metri 95 de yarzi:

joi, octombrie 22, 2009

Libertate pentru suporteri! Care suporteri? Care este!

Mai urmeaza un meci, nu doar un meci, un derby, fara spectatori. Steaua vs. Rapid. Parca. Nu stiu, cred ca nu stiu. Pentru fotbalistii care vor marca, daca vor marca, si in mod deosebit pentru cei care vor marca un gol in poarta corecta, adica cea a adeversarului, (adica cealalta, desteptii lui peste) , si nu vor avea sutele de mii de suporteri pe care ii au de obicei alaturi pentru a se bucura de reusita lor, iata o metoda alternativa de a multumii, de a felicita, de a inlocuii pe toata lumea:

Cum sa How to. Sau, How to Cum sa.

Ma gandeam zilele astea, cum sa va mai pacalesc pentru a va pastra de cititori. Si, in stilul caracteristic, m-am gandit la o idee! "Cum sa"! "Cum sa" ce, v-ati intreba! Pai io ce-am zis?! "Cum sa" orice, ma rog, aproape orice! Asa de curios am fost incat am dat un mic search pe net. Pai si luati de vedeti cam ce am aflat "cum sa"...
Cum sa faci bani pe net. http://www.cum-sa-faci-bani.ro/
Cum sa gandesti ca un geniu. http://www.studygs.net/romana/genius.htm
Cum sa instalezi diferite lucruri pe calculator. http://www.cum-sa.com/
Cum sa castigi bani cu un blog. (nu functioneaza) . http://cumsablog.blogspot.com/
Cum sa devii un nimeni. (hmm, e greu sau ce?) . http://www.humanitas.ro/humanitas/cum-sa-devii-un-nimeni
Cum sa stii ce piesa asculti. http://www.cnet.ro/2009/03/07/cum-sa-stii-ce-piesa-asculti/
Cum sa... (niste chestii legate de sex) . http://www.sexaz.ro/content/sexul-in-cuplu/sextehnici/tehnici-cunnilingus/tehnici-cunnilingus-cum-sa.htm
In mare cam astea sunt mai interesante. Dar, stati sa vedeti ce surprize am descoperit pe YouTube legate de subiect:
How to solve a Rubik's Cube. http://www.youtube.com/watch?v=HsQIoPyfQzM
How to architect. http://www.youtube.com/user/howtoarchitect?blend=9&ob=4#p/u
How to detect a lie.

How to pick a lock.

How to kiss with passion.

How to cheat at any test. http://www.youtube.com/watch?v=91lQK5SCzlQ
How to shower.

Si, lista este destul de lunga. Daca nu v-am satisfacut curiozitatea, mai dati si voi un search de-al vostru, si, daca am sarit ceva intersant dati un buzz, bazz, ceva...