miercuri, noiembrie 25, 2009

Alt NO COMMENT ( ? ) !

Nu stiu ce se intampla cu Lumea asta! Am observat ca, in ultima vreme, am cam multe articole cu titlul "No Comment". Si asta nu din cauza lipsei de inspiratie. De departe, acest No Comment, le intrece pe toate! Care-i faza?!?

Anonymous Philanthropist Donates 200 Human Kidneys To Hospital

Sa Traiti Maine!

Eu am considerat intotdeauna ca de noi, si numai de noi, tine "Sa traim bine" . Zilele trecute mergand prin Bucuresti mi s-a confirmat. Asa ca daca vreti sa "traiti bine" , sau, macar ashea si ashea, iata ce aveti de facut:
Mergeti la o sala ( sala de mese, sau de Masa' ) , trageti de greutati ( ca d'astea avem cu totii ) , faceti un masaj ( la mesaj numai pune nimeni botu' ) , incercati un "bodyguardbuilding" ( adica un bodyguard care pazeste o cladire, adica un portar ) , si, in loc de solar, polar ca vine iarna. Asa ca.... SA INTELEGETI BINE!

Viteza, egal acceleratia plus... foamea! Parerea mea!

Va amintiti bancurile care incepeau cu : "Un francez, un american si un tigan... " ?!? Iata aici o mostra, un "banc" , cu un jaguar, o antilopa si un tigan.... !!!

marți, noiembrie 24, 2009

Un promo, un making of, o bascalie...

Viata e greu! Viata de televiziune are si rele, are si bune! Fara poezie, viata e ... pustiu! Fara bascalie nu e meserie! Pentru a ramane "intregi" la minte si trup facem bascalie-n grup! Si cam asta iese:

SPORT CENTER [PROMO & MAKING OF] CANON 7D from unikt on Vimeo.


Aici se incerca filmarea unui promo pentru o emisiune. Pana la urma a iesit. Se vede la sfarsit.

Muzica frateee! (boing, boing)

marți, noiembrie 17, 2009

Vine Shumi, da o tura, amesteca o bautura!

Dupa cum spun si statisticele (sper ca am scris corect, ca la pronuntat nu imi iese mereu) , NU e bine sa amesteci sofatul cu bautura. Iata inca un filmulet care sa ii convinga si pe ultimii sceptici:

TU cu CINE votezi? Da' , votezi?!?

Recunoasteti personajul?
Ce faci pe 22? Cade duminica. E zi de balci. Deci stai acasa. Parerea mea!

Tantza... mi-ai stricat clantza... la Legantza...

Cate usi ni s-au inchis in fata? La cate usi am batut fara sa ni se deschida? Cate usi ni s-au trantit in nas? De cate ori am crezut ca e inchis? De prea multe ori, sunt sigur. Si, totusi, cat de la indemana era solutia. Cat de usor se pot deschide usile. Trebuie doar sa apesi clanta. Acolo unde exista clanta. Asa ca iata noua "sesame deschide-te" ; CLANTA! Apropos, azi e greva la metrou, asa ca... "Atentie, NU se mai inchid usile! " Si, un mesaj pentru grevisti ; Pssst CLANTA!

Fugi mah, D'ACIA...

Criza loveste peste tot! Romanul insa se adapteaza. Dupa OTV, "televiziunea din garsoniera" , iata ca a aparut televiziunea din autoturism. Dacia Tv. Eram zilele trecute la Pitesti (unde nu poti sa te Ploiesti, in schimb, la Ploiesti poti sa te Pitesti) , si, am vazut in premiera prima televiziune mobila. Dacia Tv este o televiziune revolutionara. De acum emisiunile se vor tine in intersectie, in parcare, pe sosele sau autostrazi. Nu vei mai fi tu invitat la televiziune, va fi televiziunea invitata la tine. Dam acum legatura in pistonul... pardon studioul doi, pentru rubrica meteo.